Nominační kritéria - JMS a MED 2014 Põlva - Estonsko
verze pro tisk

Jsou zveřejněna schválená nominační kritéria na Juniorské mistrovství světa a Mistrovství Evropy dorostu, které se budou konat v okolí města Põlva v Estonsku v druhé polovině února 2014. 

Počet komentářů: 0
Publikováno 16.12.2013, autor Roman
Report - Testy Jablonec n.N. 18.-20.10.2013
verze pro tisk

 

Testování bylo zaměřeno na zjištění stavu trénovanosti – aerobní zdatnosti a speciální síly. Věnovali jsme se také nácviku techniky soupažného běhu prostého a oboustranného bruslení jednodobého a dvoudobého na KL včetně kinematické analýzy. V pátek večer proběhl seminář na téma „Rozvoj síly v LOB“ a v sobotu večer „Technická, taktická a psychologická příprava v LOB“.

 

Výsledky testů (xls, případně jako pdf: kros, SkiErg, soupaže, výběhy)

Fotky z akce

Počet komentářů: 0
Publikováno 22.10.2013, autor Roman
JWSOC & EYSOC 2014 Polva (EST) Bulletin 1
verze pro tisk

Vyšel první bulletin JMS a MED v LOB, které se uskuteční 18.-23.2. 2014. Centrem závodů je město Polva v jihovýchodním Estonsku.

Počet komentářů: 0
Publikováno 26.8.2013, autor Roman
Report - VT Ramsau 10. - 17. 8. 2013
verze pro tisk

VT se uskutečnilo v místě s výbornou infrastrukturou pro letní přípravu orientačního běžce na lyžích (dráha pro kolečkové lyže, posečené louky vhodné pro napodobivá cvičení a imitace, lesní cesty a pěšiny, nadmořská výška 1200 - 2700 m.n.m., jezero na zasněžování ideální na plavání, síť asfaltek v údolí vhodných pro OB na kolečkových lyžích, Dachsteinstrasse pro výjezdy na KL, mapa pro orientační běh a v neposlední řadě zábradlí pro zavěšení gumových expanderů na posilování).

 

 

Další fotky z VT  zde

 

Program byl následující:

 

sobota odpoledne:      KL – nácvik techniky, vytrvalost  70´

sobota večer:               výklus 5 km, posilování –  obecná, speciální síla

 

neděle ráno:           rozklusání, protahovací cvičení, gumy

neděle dopoledne:      imitace pod vlekem (napodobivé cvičení lyžaře  běžce – poskoky s holemi, lyžařská chůze, meatcalfy) 65´

neděle odpoledne:         VSH běh (s holemi) – Feistererhof - Guttenberg haus – Silberkarsee - Silberkarhutte - Feistererhof, 16,5 km, převýšení 1400 m

neděle večer:          protahování

 

pondělí ráno:          rozklusání, protahovací cvičení, gumy

pondělí dopoledne:     OB na KL (middlová trať)        5,24  km (8,15 km)   Altenmarkt im Pongau    mapa výsledky

pondělí odpoledne:     KL – soupaže (frekvenční, silové, 1:1, bez holí) 60´

pondělí večer:                 plavání a výklus 2,5 km

 

úterý ráno:            volno

úterý dopoledne:       VSH běh: Dachsteinruhe (1146 m), Austriahutte (1638 m), Edelbrunn, Ramsauhof, Kulm, Vorberg (1100 m)  16 km

úterý odpoledne:       TVO

úterý večer:           KL – výjezd po Dachsteinstrasse 1100 – 1700 m

5,3 km, převýšení 500 m, výklus 2,5 km    výsledky

 

středa ráno:           rozklusání, protahovací cvičení, gumy

středa dopoledne:      KL – technika (30 min), vytrvalost – střídat 1:1, soupaže, bez holí (D 50 min, H 60 min) 23 km

středa odpoledne:      imitace – poskoky s holemi, lyžařská chůze, meatcalfy s holemi, poskoky stranou 80´

středa večer:          posilování – obecná, speciální síla, plavání

 

čtvrtek ráno:          rozklusání, protahovací cvičení, gumy

čtvrtek celý den:      túra: Dachsteinruhe, Bachlalm, Tor, Sudwandhutte, Turlwand, Edelgriess, Edelgriessgletscher, Scheichenspitz (2667 m), Guttenberghaus, Feistererhof   27 km, 2600 m, 10 – 17,30

 

Pátek ráno:            rozklusání, protahovací cvičení, gumy

Pátek dopoledne:kvadriatlon: plavání 450 m (D 350 m),běh 2,5 km,OB 3,4 km (D 2,5 km),kolečkové lyže 10,8 km (D 7,2 km)              mapa H  mapa D výsledky

 

Pátek odpoledne:       výklus, posilování – obecná, speciální síla 

Pátek večer:           KL - výjezd po Dachsteinstrasse 1100 - 1700 m                  5,3 km, převýšení 500 m, výklus    výsledky

       

Sobota dopoledne:              běžecký test výběh: Ramsau – Larchbodenalm  2,2 km 229 m  výsledky

 

Za realizační tým: Roman Horyna, Anička Gavendová

Počet komentářů: 0
Publikováno 20.8.2013, autor Roman
VÝBĚR DOROSTU A REPREZENTAČNÍ DRUŽSTVO JUNIORŮ 2013-2014
verze pro tisk
Výběr dorostu LOB 2013 - 14 (rok narození 97 - 99)

Dorostenky                                    Dorostenci

Argalášová Kateřina    TRI 97      Ciencala Jan   TRI 98
Horvátová Hana           SSU 97    Lanc Vojtěch   TRI 98
Waňková Martina         VRL 99     Starý Ondřej   VRL 98
                                                         Vystavěl Ondřej JPV 98

RD juniorů LOB 2013 - 14 (rok narození 94 - 96)
 
Juniorky                                          Junioři
 
Haltof Ewa                  VRB 94      Horvát Petr              SSU 94
Hančová Petra           VRL 96       Matuš Vojtěch         VRB 96
Jančová Jana             VRB 94      Mudrák Štěpán       LCE 96
                                                          Neumann Vojtěch  PVP 94
                                                         Šňupárek Václav    DKP 95
 
Realizační tým
 
Horyna Roman, Tryzna Martin
 

Předběžný program přípravy

 

a/ VT Ramsau (AUT) (imitace, KL, OB na KL, VSH běh +

   turistika, OS, SS)

                                                                      10.8. –  17.8. 2013  

b/ testy STP Jablonec n.N. a VT *                  18.10. – 20.10. 2013  

c/ VT lyže Jizerské Hory/Krkonoše 4 dny                  listopad 2013

d/ VT lyže Jizerské Hory/Krkonoše 9 dnů *               prosinec 2013

e/ nominační závody                                                    leden 2014

f/ závěrečná příprava **                                                  únor 2014 

MSJ a MED (EST)                                               18. - 25. 2. 2014

  *účast na těchto akcích je povinná

**účast je povinná pro nominované

 

Informační schůzka proběhne v sobotu 25. 5. 2013 na závodu ČP štafet v OB v Karlově Studánce.

 
Počet komentářů: 0
Publikováno 7.5.2013, autor Roman
REPORT: SKI-JWOC & EYOC MADONA LOTYŠSKO 2013
verze pro tisk

Česká juniorská a dorostenecká reprezentace ve složení Ewka Haltof, Johanka Šimková, Jana Jančová, Vojta Neumann, Pavel Klaška, Petr Horvát, Vašut Šňupárek, Michal Argaláš, Peťa Hančová, Hanka Horvátová, Štěpán Mudrák a Vojta Matuš spolu se servismanem Martinem Bombisem Tryznou a trenérem Romanem Horynou se vrátili z vrcholné akce letošní sezóny Juniorského mistrovství světa a Mistrovství Evropy dorostu v lyžařském orientačním běhu, které se konalo v Lotyšsku v okolí města Madona.

Celý článek...
Počet komentářů: 0
Publikováno 27.2.2013, autor Roman

<< Predchozi 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalsi >>

Powered by CuteNews