MSJ a MED Imatra (FIN) 6.2.-12.2.2017
Další den se konal závod ve sprintu, který byl na finské poměry jednoduchý, ale přesto se daly dělat chyby zejména z nepozornosti. Nejlépe se dařilo Hašanovi, který vybojoval i přes téměř minutovou chybu 7. místo. Hasáček zajel pěkné 12. místo a Pepa 19. Vyhrál Nurminen (FIN). V dorostenkách se dařilo nejvíc Anežce, která skončila na 16. místě, Regi 20. a Róza chybovala 35. Vyhrála Widmer (SUI). V juniorech se nejvíc dařilo Staroušovi, který skončil s jednou menší chybou na velmi pěkném 17. místě, Lahvin 24. a Vojta 33. Vyhrál stejně jako další závody Kiselev (RUS). V juniorkách nejlépe zajela Maky, která dojela 20. Verča přejela kontrolu (29.), Hanka 30. Vyhrála Nenonen (FIN).
Klasická trať se odehrávala brzy ráno za silného mrazu v prostoru, kde jely zároveň všechny kategorie se závěrečnou pasáží na golfovém hřišti, kde se nesmělo „fikat“. Startovalo se hromadně. Opět se nejlépe vedlo Hašanovi, který vylepšil umístění a dojel na 5. místě, přestože to není jeho oblíbená disciplína. Hasáček na trati vymrzl, ale skončil slušně 14. Pepa chyboval a ještě si zlomil lyži (26.). Vyhrál Kotro (FIN). V dorostenkách opět nejlíp zajela i s jednou velkou chybou Anežka (14.), Regi 21. a Róza 22. Vyhrála Kalinina (RUS). V juniorech se našim barvám nedařilo, kdy nejlépe dojel Starouš 22. ale s téměř 20 minutovou ztrátou na Kiseleva, Lahvin 25., Vojta 34. V juniorkách nezvládly začátek Verča i Maky. Přesto to byl pro Verču nejlepší výsledek (17.), Maky 22. a Hanka vyčerpaná mrazem dojela 26. Vyhrála Rusakova (RUS).
Krátká trať nezačala příjemně, kdy se Hašan musel vracet z první kontroly kvůli špatné emitce. Pořadatelé umožnili nový start, přestože Finové později podali protest, který jury neuznala. Nakonec stres z této komplikace neovlivnil průběh prvních dvou třetin závodu, ale v poslední třetině špatně zvolený postup stál Hašana zlatou medaili. Přesto máme radost ze stříbra!!! Hasáček skončil 13. a Pepa 19. Vyhrál Kotro (FIN). V dorostenkách měla smůlu Anežka, kdy v dobře rozjetém závodě vytrhla vázání a dojela 16., Regi 22. a Róza s jednou obrovskou chybou 34. Vyhrála Kalinina (RUS). Junioři chybovali – Starouš 26., Vojta 28. a Lahvin 36. V juniorkách Verča zajela 21., Maky s jednou chybou 22. a Hanka 26. Vyhrála Nenonen (FIN).
Ve štafetách nás výsledkově podrželi kluci jak mladí tak staří. Holkám se nedařilo. V dorostencích po prvním úseku, který zajel Hasáček s tříminutovou ztrátou na medailové pozice, zajel svůj životní závod Pepa, který stáhl pozici na páté místo s minimální ztrátou na lotyšskou a druhou ruskou štafetu. Hašan obě štafety předjel a už měl na dohled první ruskou štafetu, ale chybou na farstě nakonec dojel pro krásnou bronzovou pozici!!! Dorostenky ve složení Anežka, Róza a Regi se umístily v redukovaném pořadí nakonec na velké bedně, kdy dokázaly porazit alespoň Bulharky. Juniorům rozjížděl štafetu Lahvin, který nestačil držet tempo s Rusy, Finy a Nory. Naštěstí odstup od Švédů, Litevců, Estonců a Švýcarů byl menší. Výborně však zajel konečně Vojta, který posunul pozici z 10. na 5. místo a Starouš bez větších chyb 5. redukovanou pozici udržel, kdy ho předjela ve finiši druhá štafeta Finů. Juniorkám ve složení Maky, Hanka a Verča se nedařilo a skončily 7. v redukovaném pořadí. Ve štafetách kralovali Finové kromě juniorů, kde zlato bralo Rusko.
Večer následovala společenská část šampionátu v Kylpylä Spa a pondělní odlet do Prahy.