Majstrovstvá SR v LOB Skalka 16.-17.2.2019
verze pro tisk

V dlouhém únorovém mezidobí bez českých lobů vyrazili junioři ochuzeni o Jana Haška, který se účastní závodů Českého poháru v běhu na lyžích, do Kremnických vrchů na tradiční Mistrovství Slovenska na "dlhých" tratiach a štafetách. Centrem byl běžecký areál na Skalce ve výšce 1200 m.n.m. Počasí bylo jarní, sluníčko se do sněhu pořádně opíralo, takže byl v některých místech dost mokrý. "Dlhou trať" vyhrál a slovenským majstrom se stal náš bývalý juniorský reprezentant Peťa Horvát (49:13), na druhém místě domácí Štefan Šurgan, který letos pořádně potrénoval a na třetím místě Ondra Hlaváč. Čtvrtý byl Pepa Nagy, pátý Kuba Dekrét a šestý coach Roman Horyna. Juniorky se trochu zahanbily, protože se přihlásily do kategorie juniorek, která byla obsazena pouze jednou Slovenkou. Alespoň s přehledem nad ní vyhráli (1. Anežka Hlaváčová, 2. Maky Firešová). Štafety jsme jeli ve složení Nagy, Horvát, Horyna stylem start - cíl, kdy jsme nedali soupeřům šanci, ale samozřejmě mimo soutěž vzhledem k odlišným oddílům. Oficiálně vyhrála štafeta EBB ve složení Nemec, Dékret, Hlaváč. Holky také vyhrály mimo soutěž ve složení Hlaváčová a Firešová.

Počet komentářů: 0
Publikováno 19. 2. 2019, autor Roman
Nominace MSJ a MED Pitea (SWE)

Pitea ve Švédsku se stane v druhé půlce března centrem juniorského MS a dorosteneckého ME. Do bojů zasáhnou i naši mladí reprezentanti. Celkový přehled nominovaných závodníků.
Gratulujeme nominovaným a všem ostatním přejeme mnoho úspěchů v pokračující sezóně!!!

Publikováno 29. 1. 2019, autor Roman
SKI-O TOUR Pertisau - Ramsau 12.-20.1.2019

Junioři letos vyrazili na zkušenou do tyrolských a štýrských Alp, kde se konalo tradiční Ski-o tour. Pro Honzu Haška to byly úspěšné nominační závody na ME v Turecku, kdy skončil na 10. místě a jako 5. český muž se nominoval. V juniorech se nejlépe dařilo Ondrovi Hlaváčovi, na druhém místě skončil Pepa Nagy. Ondra Hasman vynechal ve 4. etapě kontrolu. Z juniorek nejlépe zajela na 4. místě Anežka Hlaváčová a na 6. místě Markéta Firešová. Verče Gallové se nedařilo.

VT Tauplitzalm 7.-16.12.2018

Letos jsme se vydali za sněhovou nadílkou do Rakouska na Tauplitzalm, kde každým dnem přisypávalo až na více než metr sněhu. Začali jsme zlehka i s ohledem na vyšší nadmořskou výšku. Základem byl nácvik rovnováhy v jednooporovém postavení jízdou bez holí a to jak klasickou technikou tak i bruslením. Na objemové a technické tréninky navazoval trénink nakopávané soupaže a obratnosti (sjezdy, muldy, odšlapy, skokánek) v tečkách. Ve čtvrtek se jel první mapový trénink ("batong" - závod ze severu v uměle najetých stopách). V pátek dopoledne se uskutečnil měřený trénink s mapou - klasika a odpoledne společně se seniory štafety. V sobotu byl na programu mapový trénink "sudá-lichá", který uzavřel soustředění. Součástí VT byli ranní rozcvičky s taháním gum, dynamikou DK a večerní posilovací a protahovací trénink na core s fyzioterapeutkou Jindřiškou Milánovou.
Fotky z akce

Publikováno 15. 12. 2018, autor Roman
Nominační kritéria - MSJ a MED 2019 Pitea - Švédsko

Jsou zveřejněna schválená nominační kritéria na Mistrovství světa juniorů a Mistrovství Evropy dorostu, které se budou konat 18.-24.3.2019 v Pitea (Švédsko).

Report - Testy Tři studně 5.-7.10.2018

Tradiční testy české reprezentace v LOB se konaly vyjímečně na Vysočině v okolí Nového Města na Moravě a Třech studních. Testování ověřovalo pohybové předpoklady sportovců v aerobní zdatnosti a speciální síle. V pátek večer se účastníci seznámili s upraveným plánem VT a závodů v zimní části sezóny. V sobotu se běžely výběhy - zkrácené "harusáky" a výjezdy na KL mezi rybníkem Sykovec a Vlachovicemi. Večer proběhly osobní pohovory se závodníky. Neděle patřila krosu "U buku" na Ochoze a motorickým testům, které zjišťovaly silové předpoklady a flexibilitu.