JWSOC & EYSOC 2014 Polva (EST) Bulletin 1
verze pro tisk

Vyšel první bulletin JMS a MED v LOB, které se uskuteční 18.-23.2. 2014. Centrem závodů je město Polva v jihovýchodním Estonsku.

Počet komentářů: 0
Publikováno 26.8.2013, autor Roman
Report - VT Ramsau 10. - 17. 8. 2013
verze pro tisk

VT se uskutečnilo v místě s výbornou infrastrukturou pro letní přípravu orientačního běžce na lyžích (dráha pro kolečkové lyže, posečené louky vhodné pro napodobivá cvičení a imitace, lesní cesty a pěšiny, nadmořská výška 1200 - 2700 m.n.m., jezero na zasněžování ideální na plavání, síť asfaltek v údolí vhodných pro OB na kolečkových lyžích, Dachsteinstrasse pro výjezdy na KL, mapa pro orientační běh a v neposlední řadě zábradlí pro zavěšení gumových expanderů na posilování).

 

 

Další fotky z VT  zde

 

Program byl následující:

 

sobota odpoledne:      KL – nácvik techniky, vytrvalost  70´

sobota večer:               výklus 5 km, posilování –  obecná, speciální síla

 

neděle ráno:           rozklusání, protahovací cvičení, gumy

neděle dopoledne:      imitace pod vlekem (napodobivé cvičení lyžaře  běžce – poskoky s holemi, lyžařská chůze, meatcalfy) 65´

neděle odpoledne:         VSH běh (s holemi) – Feistererhof - Guttenberg haus – Silberkarsee - Silberkarhutte - Feistererhof, 16,5 km, převýšení 1400 m

neděle večer:          protahování

 

pondělí ráno:          rozklusání, protahovací cvičení, gumy

pondělí dopoledne:     OB na KL (middlová trať)        5,24  km (8,15 km)   Altenmarkt im Pongau    mapa výsledky

pondělí odpoledne:     KL – soupaže (frekvenční, silové, 1:1, bez holí) 60´

pondělí večer:                 plavání a výklus 2,5 km

 

úterý ráno:            volno

úterý dopoledne:       VSH běh: Dachsteinruhe (1146 m), Austriahutte (1638 m), Edelbrunn, Ramsauhof, Kulm, Vorberg (1100 m)  16 km

úterý odpoledne:       TVO

úterý večer:           KL – výjezd po Dachsteinstrasse 1100 – 1700 m

5,3 km, převýšení 500 m, výklus 2,5 km    výsledky

 

středa ráno:           rozklusání, protahovací cvičení, gumy

středa dopoledne:      KL – technika (30 min), vytrvalost – střídat 1:1, soupaže, bez holí (D 50 min, H 60 min) 23 km

středa odpoledne:      imitace – poskoky s holemi, lyžařská chůze, meatcalfy s holemi, poskoky stranou 80´

středa večer:          posilování – obecná, speciální síla, plavání

 

čtvrtek ráno:          rozklusání, protahovací cvičení, gumy

čtvrtek celý den:      túra: Dachsteinruhe, Bachlalm, Tor, Sudwandhutte, Turlwand, Edelgriess, Edelgriessgletscher, Scheichenspitz (2667 m), Guttenberghaus, Feistererhof   27 km, 2600 m, 10 – 17,30

 

Pátek ráno:            rozklusání, protahovací cvičení, gumy

Pátek dopoledne:kvadriatlon: plavání 450 m (D 350 m),běh 2,5 km,OB 3,4 km (D 2,5 km),kolečkové lyže 10,8 km (D 7,2 km)              mapa H  mapa D výsledky

 

Pátek odpoledne:       výklus, posilování – obecná, speciální síla 

Pátek večer:           KL - výjezd po Dachsteinstrasse 1100 - 1700 m                  5,3 km, převýšení 500 m, výklus    výsledky

       

Sobota dopoledne:              běžecký test výběh: Ramsau – Larchbodenalm  2,2 km 229 m  výsledky

 

Za realizační tým: Roman Horyna, Anička Gavendová

Počet komentářů: 0
Publikováno 20.8.2013, autor Roman
VÝBĚR DOROSTU A REPREZENTAČNÍ DRUŽSTVO JUNIORŮ 2013-2014
verze pro tisk
Výběr dorostu LOB 2013 - 14 (rok narození 97 - 99)

Dorostenky                                    Dorostenci

Argalášová Kateřina    TRI 97      Ciencala Jan   TRI 98
Horvátová Hana           SSU 97    Lanc Vojtěch   TRI 98
Waňková Martina         VRL 99     Starý Ondřej   VRL 98
                                                         Vystavěl Ondřej JPV 98

RD juniorů LOB 2013 - 14 (rok narození 94 - 96)
 
Juniorky                                          Junioři
 
Haltof Ewa                  VRB 94      Horvát Petr              SSU 94
Hančová Petra           VRL 96       Matuš Vojtěch         VRB 96
Jančová Jana             VRB 94      Mudrák Štěpán       LCE 96
                                                          Neumann Vojtěch  PVP 94
                                                         Šňupárek Václav    DKP 95
 
Realizační tým
 
Horyna Roman, Tryzna Martin
 

Předběžný program přípravy

 

a/ VT Ramsau (AUT) (imitace, KL, OB na KL, VSH běh +

   turistika, OS, SS)

                                                                      10.8. –  17.8. 2013  

b/ testy STP Jablonec n.N. a VT *                  18.10. – 20.10. 2013  

c/ VT lyže Jizerské Hory/Krkonoše 4 dny                  listopad 2013

d/ VT lyže Jizerské Hory/Krkonoše 9 dnů *               prosinec 2013

e/ nominační závody                                                    leden 2014

f/ závěrečná příprava **                                                  únor 2014 

MSJ a MED (EST)                                               18. - 25. 2. 2014

  *účast na těchto akcích je povinná

**účast je povinná pro nominované

 

Informační schůzka proběhne v sobotu 25. 5. 2013 na závodu ČP štafet v OB v Karlově Studánce.

 
Počet komentářů: 0
Publikováno 7.5.2013, autor Roman
REPORT: SKI-JWOC & EYOC MADONA LOTYŠSKO 2013
verze pro tisk

Česká juniorská a dorostenecká reprezentace ve složení Ewka Haltof, Johanka Šimková, Jana Jančová, Vojta Neumann, Pavel Klaška, Petr Horvát, Vašut Šňupárek, Michal Argaláš, Peťa Hančová, Hanka Horvátová, Štěpán Mudrák a Vojta Matuš spolu se servismanem Martinem Bombisem Tryznou a trenérem Romanem Horynou se vrátili z vrcholné akce letošní sezóny Juniorského mistrovství světa a Mistrovství Evropy dorostu v lyžařském orientačním běhu, které se konalo v Lotyšsku v okolí města Madona.

Celý článek...
Počet komentářů: 0
Publikováno 27.2.2013, autor Roman
Na JMS a MED do Vidzemských vrchů (LV) nominováno
verze pro tisk

Pro JMS a MED, které se uskuteční ve dnech 11.-18.2.2013 ve Vidzemských vrších nedaleko města Madona v Lotyšsku, byl nominován následující tým:

 

Juniorky:                                        

Ewa Haltof   VRB9499                   

Johanka Šimková UOL9355          

Jana Jančová   VRB9450      

         

Junioři:

Petr Horvát    SSU9442  

Michal Argaláš TRI9301

Pavel Klaška DKP9301      

Vojtěch Neumann PVP9400

Václav Šňupárek DKP9500

 

Dorostenky:                                    

Petra Hančová    VRL9652            

Hana Horvátová  SSU9794     

       

Dorostenci:

Štěpán Mudrák LCE9601

Vojtěch Matuš VRB9606

 

Pořadatelé připravují pro závodníky dva prostory. Oba byly modelovány pleistocénním ledovcem, což způsobilo jejich členitost (mnoho propadlin a kup).  Krátká trať a klasika se pojede v okolí nejvyšší hory Lotyšska Gaizinkalns (312 m.n.m.) s výškovou členitostí terénu do 65 m s mnoha otevřenými a polootevřenými prostory. V současné době je v tomto prostoru najeto buranem 90 % stop (viz obr.), odstraňují se spadlé stromy, staví se lávky přes potoky, kontrola stop probíhá přes GPS. Sprint a štafety jsou umístěny do prostoru Smecersils, lyžařského a biatlonového centra se spoustou širokých stop, výškovou členitostí terénu do 40 m a podílu otevřených a polootevřených prostor 30 - 40 %.

Popřejme naší výpravě dostek síl v namáhavé závěrečné přípravě, která je v posledních dvou víkendech poznamenána absencí nejspecifičtějšího tréninkového prostředku - závodem v LOB.

Počet komentářů: 0
Publikováno 28.1.2013, autor Roman
Report: VT + hladké nominační závody Benecko 5.-6.1.2013
verze pro tisk

V uplynulém víkendu proběhlo VT na Benecku, v rámci kterého se konaly hladké nominační závody na JMS, resp. MED, které se bude konat letos v Lotyšsku. V nevalné konkurenci dorosteneckých i juniorských závodníků jsme obsadili přední pozice.

Výsledky závodníků usilujících o nominaci na JMS resp. MED:

Dorostenky (5 km):                                 Dorostenci (10 km):

3. Hana Horvátová       22:16,0               1. Vojta Matuš  36:13,6

                                                               2. Štěpán Mudrák  38:14,9

Juniorky (5 km):                                     Junioři (10 km):

1. Ewa Haltof         18:15,7                    2. Petr Horvát       33:33,6

2. Marie Procházková  19:45,3              3. Vojta Neumann  34:08,9

3. Jana Jančová         19:52,0                 4. Adam Waněk     34:37,2

                                                              5. Michal Argaláš    34:49,0

                                                              6. Pavel Klaška      35:23,2

                                                              7. Vašek Šňupárek 37:33,5

                                                              9. Ondra Semík      38:12,8

Počet komentářů: 0
Publikováno 8.1.2013, autor Roman

<< Predchozi ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Dalsi >>

Powered by CuteNews