Majstrovstvá SR v LOB Skalka 16.-17.2.2019 @ 19. 2. 2019

V dlouhém únorovém mezidobí bez českých lobů vyrazili junioři ochuzeni o Jana Haška, který se účastní závodů Českého poháru v běhu na lyžích, do Kremnických vrchů na tradiční Mistrovství Slovenska na "dlhých" tratiach a štafetách. Centrem byl běžecký areál na Skalce ve výšce 1200 m.n.m. Počasí bylo jarní, sluníčko se do sněhu pořádně opíralo, takže byl v některých místech dost mokrý. "Dlhou trať" vyhrál a slovenským majstrom se stal náš bývalý juniorský reprezentant Peťa Horvát (49:13), na druhém místě domácí Štefan Šurgan, který letos pořádně potrénoval a na třetím místě Ondra Hlaváč. Čtvrtý byl Pepa Nagy, pátý Kuba Dekrét a šestý coach Roman Horyna. Juniorky se trochu zahanbily, protože se přihlásily do kategorie juniorek, která byla obsazena pouze jednou Slovenkou. Alespoň s přehledem nad ní vyhráli (1. Anežka Hlaváčová, 2. Maky Firešová). Štafety jsme jeli ve složení Nagy, Horvát, Horyna stylem start - cíl, kdy jsme nedali soupeřům šanci, ale samozřejmě mimo soutěž vzhledem k odlišným oddílům. Oficiálně vyhrála štafeta EBB ve složení Nemec, Dékret, Hlaváč. Holky také vyhrály mimo soutěž ve složení Hlaváčová a Firešová.