Nominační závody v LOB Praděd 8. 2. 2014
verze pro tisk

V sobotu proběhly za dobrých sněhových podmínek nominační závody v LOB na Pradědu. Dopoledne se jel sprint, jehož první část probíhala na bažinkách v okolí Finstrovky a druhá část v lesních a semiopenových pasážích za Sporthotelem Kurzovní. V juniorech se nejlépe dařilo Petru Horvátovi, který porazil o více než 3 minuty Vaška Šňupárka a o další více než půl minuty Štěpána Mudráka. Dorostenci jeli stejnou trať a nejlépe se vedlo Honzovi Ciencialovi, který porazil o dvacet sekund Ondru Starého a o další tři minuty Ondru Vystavěla. V dorostenkách zvítězila Hanka Horvátová, která porazila o dvě minuty Katku Argalášovou a o další dvě minuty juniorku Janu Jančovou.

 

Výsledky sprintu s mezičasy

 

Mapa sprint H                 Mapa sprint D

 

Odpoledne proběhl nominační závod na krátké trati s využitím dalšího prostoru nad chatou Dědovkou. Firnový typ sněhu umožňoval "fikačky", které se některým nevyplatily a bez buzoly končily na zcela neočekávaných místech. V juniorech kraloval opět Petr Horvát, který porazil o 4 minuty nejlepšího dorostence Ondru Starého a o další minutu juniora Vojtu Matuše. Třetí nejlepší junior byl Vašek Šňupárek, druhý nejlepší dorostenec Honza Cienciala a třetí Vojta Bartoš. V dorostenkách potvrdila roli favoritky Hana Horvátová, která porazila Sabinu Pilcovou o necelých pět minut a o další dvě minuty Martinu Waňkovou.

 

Výsledky middlu s mezičasy

 

Mapa middle H                        Mapa middle D

 

Fotky z akce

Počet komentářů: 0
Publikováno 9. 2. 2014, autor Roman
Nominační závody v LOB přeloženy na Praděd - 8.2.2014
verze pro tisk

Vzhledem k odložení závodů ČP se nominační závody uskuteční v sobotu 8.2.2014 na Pradědu.

Program:

pátek odpoledne (večer): trénink na trase Ovčárna - Švýcárna - Praděd (ostatní prostor je v embargu)

sobota dopoledne: nominační závod LOB - sprint

sobota odpoledne: nominační závod LOB - middle

                                  uzavření nominace na MSJ a MED

neděle: ladící fáze pro nominované

Ubytování: chata Sabinka

Nezapomeňte SI čip

Počet komentářů: 0
Publikováno 4. 2. 2014, autor Roman
Mistrovství Německa GA-PA 1.-2.2.2014
verze pro tisk

Tento způsob zimy zdá se poněkud nešťastným...Přesto se našlo místo, kde jsme si mohli vychutnat první opravdový závod LOB v letošní sezóně. Bamberští pořadatelé připravili pěkné závody v okolí biatlonového areálu Kaltenbrunn nedaleko GA-PA. V nevalné konkurenci německých a rakouských závodníků jsme oba dny sklízeli medailové pozice.

Sobotní výsledky s mezičasy

 

Nedělní výsledky s mezičasy

 

Počet komentářů: 0
Publikováno 4. 2. 2014, autor Roman
VT, hladký nominační závod a kontrolní závod v LOB - NMNM 24.-26.1.2014
verze pro tisk

V návaznosti na ZODM se uskutečnilo VT, jehož součástí byl sobotní hladký nominační závod na JMS, resp. MED, které se letos uskuteční nedaleko Čudského jezera v Estonsku

Sloučení kategorie dorostenek a juniorek bylo vynuceno účastí pouze jedné juniorky. Neúčast Petry Hančové způsobil dlouhodobý výpadek z tréninku z důvodu nemoci. Zvítězila dorostenka Hanka Horvátová následována Sabinou Pilcovou a juniorkou Janou Jančovou.

V dorostencích vyhrál Ondra Starý, který dojel dvojici Honza Cienciala a Ondra Vystavěl již v úvodu závodu, dále pomáhal soupeřům držet tempo a ujel jim až v závěru.

V juniorech byl velký časový rozptyl. Roli favorita potvrdil Petr Horvát, který 13,3 km trať zajel za 41:35 a to si ještě více než minutu nechal na vynucený freestylový kousek, který ho stál naraženou paži a pár stehů v novoměstské nemocnici. Na druhém a třetím místě se shodně umístili se dvouminutovou ztrátou Vašek Šňupárek a Vojta Neumann.

 Výsledky hladkého nominačního závodu

Celý článek...
Počet komentářů: 1
Publikováno 27. 1. 2014, autor Roman
Změna termínu a místa konání hladkého nominačního závodu na JMS a MED 2014
verze pro tisk

Hladký závod se uskuteční v sobotu 25.1.2014 v rámci VT RDJ a VD LOB na stadionu u Ski hotelu (Vysočina aréna) v Novém Městě na Moravě. Sraz účastníků v 9,00 kdy proběhne losování a zapracování. Start v 10,00. Dorostenky jedou 5 km, dorostenci a juniorky 10 km a junioři 15 km volnou technikou.

V neděli 26.1.2014 v 10,00 proběhne kontrolní závod LOB na krátké trati (sraz v 9,00 na stadionu u SKI hotelu), který se bude počítat jako nominační na JMS resp. MED v případě neuskutečnění závodů ČP v LOB ve Studenci a ve Vysokém nad Jizerou.

Závody jsou otevřeny všem zájemcům! U nečlenů RDJ a VD je potřeba předem nahlásit účast (kvůli startovce a tisku map) na romhor@centrum.cz   tel. 777615904

Ubytování od pátku do neděle zajištěno v chatovém areálu Ladex metal http://www.ladex.cz/ubytovani.html  viz mapa (jídlo vlastní, k dispozici kuchyňka - navíc 4 místa pro nečleny RDJ a VD; cena 250,-/noc - rezervace co nejdříve na romhor@centrum.cz)


Počet komentářů: 0
Publikováno 10. 1. 2014, autor Roman
Report VT Praděd - Sabinka 6. - 15.12.2013
verze pro tisk

VT proběhlo za dobrých sněhových podmínek u "Olina" na Pradědu. Na programu bylo zdokonalování bruslařské i klasické techniky běhu na lyžích, natáčení a kinematická analýza videa, nabírání objemových ukazatelů, mapová technika ("batong", paměťák při posilování, závod LOB, rozbory postupů, apod.), opakované úseky, intervalové výjezdy kopců (ANP), obratnost v čárkách, štafety, hry, honičky, apod., obecná a speciální síla (kruhový trénink v posilovně, gumy, soupaže), regenerace (výklus, protahování, sauna, bazén, whirpool).

 

Fotky z akce

Počet komentářů: 0
Publikováno 16. 12. 2013, autor Roman

<< Predchozi 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalsi >>

Powered by CuteNews