MSJ a MED Pitea - (SWE) 19.3.-24.3.2019
verze pro tisk

Vrcholnou událostí lobácké sezóny bylo tradičně pro dorostence Mistrovství Evropy a pro juniory Mistrovství světa, které se uskutečnilo na severu Evropy v provincii Norrbotten u města Pitea ve Švédsku. Centrem závodů byl Lindbäcksstadion, kde se konaly všechny disciplíny. Počasí bylo zpočátku zimní, později sníh hodně tál a foukal vítr. Sněhu bylo dostatek. Z 80 % se jednalo o skútrové stopy, které vyžadovaly obratnostní a silové předpoklady. V sobotu a neděli jsme absolvovali tréninky v okolí Alvsbynu a v úterý modelový trénink se zapracováním přímo v městském lese v Pitea.

Web juniorského šampionátu

Web dorosteneckého šampionátu

Fotky z akce

Celý článek...
Počet komentářů: 0
Publikováno 4. 4. 2019, autor Roman
Majstrovstvá SR v LOB Skalka 16.-17.2.2019
verze pro tisk

V dlouhém únorovém mezidobí bez českých lobů vyrazili junioři ochuzeni o Jana Haška, který se účastní závodů Českého poháru v běhu na lyžích, do Kremnických vrchů na tradiční Mistrovství Slovenska na "dlhých" tratiach a štafetách. Centrem byl běžecký areál na Skalce ve výšce 1200 m.n.m. Počasí bylo jarní, sluníčko se do sněhu pořádně opíralo, takže byl v některých místech dost mokrý. "Dlhou trať" vyhrál a slovenským majstrom se stal náš bývalý juniorský reprezentant Peťa Horvát (49:13), na druhém místě domácí Štefan Šurgan, který letos pořádně potrénoval a na třetím místě Ondra Hlaváč. Čtvrtý byl Pepa Nagy, pátý Kuba Dekrét a šestý coach Roman Horyna. Juniorky se trochu zahanbily, protože se přihlásily do kategorie juniorek, která byla obsazena pouze jednou Slovenkou. Alespoň s přehledem nad ní vyhráli (1. Anežka Hlaváčová, 2. Maky Firešová). Štafety jsme jeli ve složení Nagy, Horvát, Horyna stylem start - cíl, kdy jsme nedali soupeřům šanci, ale samozřejmě mimo soutěž vzhledem k odlišným oddílům. Oficiálně vyhrála štafeta EBB ve složení Nemec, Dékret, Hlaváč. Holky také vyhrály mimo soutěž ve složení Hlaváčová a Firešová.

Počet komentářů: 0
Publikováno 19. 2. 2019, autor Roman
Nominace MSJ a MED Pitea (SWE)
verze pro tisk

Pitea ve Švédsku se stane v druhé půlce března centrem juniorského MS a dorosteneckého ME. Do bojů zasáhnou i naši mladí reprezentanti. Celkový přehled nominovaných závodníků.
Gratulujeme nominovaným a všem ostatním přejeme mnoho úspěchů v pokračující sezóně!!!

Počet komentářů: 0
Publikováno 29. 1. 2019, autor Roman
SKI-O TOUR Pertisau - Ramsau 12.-20.1.2019
verze pro tisk

Junioři letos vyrazili na zkušenou do tyrolských a štýrských Alp, kde se konalo tradiční Ski-o tour. Pro Honzu Haška to byly úspěšné nominační závody na ME v Turecku, kdy skončil na 10. místě a jako 5. český muž se nominoval. V juniorech se nejlépe dařilo Ondrovi Hlaváčovi, na druhém místě skončil Pepa Nagy. Ondra Hasman vynechal ve 4. etapě kontrolu. Z juniorek nejlépe zajela na 4. místě Anežka Hlaváčová a na 6. místě Markéta Firešová. Verče Gallové se nedařilo.

Počet komentářů: 0
Publikováno 29. 1. 2019, autor Roman
VT Tauplitzalm 7.-16.12.2018
verze pro tisk

Letos jsme se vydali za sněhovou nadílkou do Rakouska na Tauplitzalm, kde každým dnem přisypávalo až na více než metr sněhu. Začali jsme zlehka i s ohledem na vyšší nadmořskou výšku. Základem byl nácvik rovnováhy v jednooporovém postavení jízdou bez holí a to jak klasickou technikou tak i bruslením. Na objemové a technické tréninky navazoval trénink nakopávané soupaže a obratnosti (sjezdy, muldy, odšlapy, skokánek) v tečkách. Ve čtvrtek se jel první mapový trénink ("batong" - závod ze severu v uměle najetých stopách). V pátek dopoledne se uskutečnil měřený trénink s mapou - klasika a odpoledne společně se seniory štafety. V sobotu byl na programu mapový trénink "sudá-lichá", který uzavřel soustředění. Součástí VT byli ranní rozcvičky s taháním gum, dynamikou DK a večerní posilovací a protahovací trénink na core s fyzioterapeutkou Jindřiškou Milánovou. 
Fotky z akce

Počet komentářů: 0
Publikováno 15. 12. 2018, autor Roman
Nominační kritéria - MSJ a MED 2019 Pitea - Švédsko
verze pro tisk

Jsou zveřejněna schválená nominační kritéria na Mistrovství světa juniorů a Mistrovství Evropy dorostu, které se budou konat 18.-24.3.2019 v Pitea (Švédsko).

Počet komentářů: 0
Publikováno 15. 12. 2018, autor Roman

<< Predchozi 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 21 ... 23 ... 25 Dalsi >>

Powered by CuteNews