Štregl mistrem Evropy, Štěrba bronzový, junioři Hašek a Hlaváčová v TOP 10, 6. místo v juniorech v hodnocení národů
verze pro tisk

Letošní sezóna byla hodně specifická. Jedna víkendovka domácích závodů se dvakrát přesunula na pozdější termín, dvě se zrušily úplně a jedna zůstala v nezměněném termínu. Zrušením bylo ohrožené i MSJ a MED, které se mělo uskutečnit v lotyšské Madoně. Naštěstí se švédští pořadatelé nabídli a připojily tyto závody k domácímu mistrovství. Centrem bylo univerzitní město Umea. Prostor závodu se však nacházel téměř hodinu cesty autem do vnitrozemí, kde panovaly ideální sněhové podmínky. Zázemí poskytla sportovní hala ve Vindelnu. Ubytování jsme byli v kempu v chatkách v Umea. V přilehlém lese se nacházely místní osvětlené lyžařské tratě, kde proběhl modelový trénink a zapracování. Realizační tým pod vedením Romana Horyny a Ondřeje Haška doplnil Ivoš Cihlář, který zajišťoval catering. Nominovaných závodníků bylo 12: H17 – Radek Peňáz, Vojtěch Peňáz, Marek Štěrba, Matyáš Štregl  D17 – Tereza Pecková, Adéla Randáková   H20 – Jan Hašek, Josef Nagy, Lukáš Richtr  D20 – Kateřina Černá, Anežka Hlaváčová, Rozálie Kuchařová.

Nominace MSJ a MED Umeå (SWE)

Letošní MSJ a MED hostí univerzitní město Umeå v kraji Västerbotten (200 km jižně od loňského místa závodů). V termínu 22.-26.2.2020 do bojů zasáhnou i naši mladí reprezentanti. Celkový přehled nominovaných závodníků.
Gratulujeme nominovaným a lycka till!

Publikováno 10. 2. 2020, autor Roman
Nominační závody LOB sprint a middle Jeseníky 18.1.2020

Výsledky sprintu

Výsledky middlu

Aktuální pořadí v nominačních závodech (hladký + sprint + middle)

Publikováno 18. 1. 2020, autor Roman
Výsledky hladkého nominačního závodu Horní Mísečky 11.1.2020

V sobotu proběhl na Mísečkách za polojasného počasí hladký nominační závod na MED a MSJ, které se letos koná na začátku února v Madoně v Lotyšsku. Po závodě jsme pokračovali do neděle dalšími tréninky. A jak dopadly výsledky? Junioři jeli 15 km (3 x 5 km) a s převahou zvítězil Josef Nagy s časem 42:44, kdy další juniory nechal za sebou téměř o pět minut. Dorostenci závodili na trati 10 km (2 x 5 km) a zvítězil Radek Peňáz s časem 27:40 pronásledovaný bratrem Vojtou (+0:22) a na třetím místě se umístil Marek Štěrba (+0:32). Dorostenky a juniorka absolvovaly také trať 10 km (2 x 5 km). Zvítězila Kateřina Černá s časem 32:40, na druhém místě Anežka Hlaváčová (+0:26) a na třetím místě Róza Kuchařová (+1:06).

Výsledky

Fotoreport

Publikováno 12. 1. 2020, autor Roman
Hladký nominační závod

Hladký nominační závod na MSJ resp. MED (LV) se pojede v sobotu 11.1.2020 na Mísečkách. Sraz na stadioně v 9:00 (prezentace, prohlídka tratí a zapracování). Start intervalový podle nalosování v 10:00. Jede se volnou technikou. Délky tratí nejspíš jako předloni. Možnost ubytování na Sokolovně v Jilemnici. Odjezd autobusové linky v 8:15 z AN Jilemnice. Informace Roman Horyna - tel. 777615904.

Publikováno 6. 1. 2020, autor Roman
VT Tauplitzalm 14.-21.12.2019

Letos jsme se vydali za sněhovou nadílkou opět do Rakouska na Tauplitzalm, které bylo jedno z mála míst, kde se dal ve střední Evropě realizovat trénink v běhu na lyžích. Počasí vyšlo báječně, kdy téměř celý týden bylo polojasno a teploty postupně stoupaly k nule. Začali jsme klasickou technikou, zejména z důvodu stabilizace jednooporového postavení. V každém tréninku byla ze začátku zařazena jízda bez holí. Až v úterý jsme stoupli na skejtové lyže a ve středu jsme realizovali první mapový trénink "batong" na stopách ve tvaru dvou na sebe kolmých oválů. Další trénink byl zaměřen na obratnost - sjezdy v tečkách, odšlapy, vjezdy na plnou, skokánek apod.

Ve čtvrtek se jel už intenzivnější trénink - intervaly na úrovni ANP - výsledky.

V pátek dopoledne měřený závod LOB - výsledky a mapa; odpoledne hry, štafety, honičky se závěrečným výjezdem na Lawinenstein.

VT uzavřel sobotní fartlekový trénink. Součástí VT byli ranní rozcvičky s taháním gum, dynamikou DK a večerní posilovací a protahovací trénink na core s fyzioterapeutkou Jindřiškou Milánovou.